- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Pniewy wygrywają Letnią Spartakiadę

W niedzielę 28 maja reprezentacje Pniew, Szamotuł i Wronek wzięły udział w Powiatowej Spartakiadzie Letniej Gmin Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty. To kolejna z imprez zaliczanych do Współzawodnictwa Sportowo – Turystycznego Gmin naszego powiatu.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Wicestarosta Beata Hanyżak życząc wszystkim uczestnikom imprezy dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play. O to nie trzeba było się jednak martwić – świetne humory dopisywały zawodnikom aż do zakończenia spartakiady.

Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: wielobój rodzinny (rzut lotką do tarczy, bieg sztafetowy wahadłowy 3×30 m, strzał piłką nożną na bramkę od unihoka, tor przeszkód na hulajnodze), trójbój samorządowy (rzut lotką do tarczy, rzut do kosza, strzał piłką na bramkę), przenoszenie partnera, skok w dal z miejsca. Sportowe boje toczyły się też w konkurencjach rekreacyjnych tj. rzut beretem na odległość, wędkowanie na sucho, czy też przenoszenie odważnika.

- Reklama -

W klasyfikacji końcowej najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Miasta i Gminy Pniewy. II miejsce zajęła drużyna z Szamotuł, a III – reprezentacja Wronek. Warto też zaznaczyć, że w wieloboju rodzinnym najlepszy okazał się zespół Państwa Knutowiczów: Julity, Alberta i Wiktorii.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach, Jacek Kucnerowicz oraz Jacek Libera ze Starostwa Powiatowego w Szamotułach nagrodzili zawodników pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi

[Best_Wordpress_Gallery id=”108″ gal_title=”Spartakiada”]

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe