- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Powiat szamotulski znajdzie się czerwonej strefie? Dzisiaj aż 35 nowych przypadków SARS-CoV-2!

Jeśli nie uda się zatrzymać wzrostu zachorowań na COVID-19, powiat szamotulski znajdzie się w przyszłym tygodniu w czerwonej strefie, która oznacza uciążliwe obostrzenia dla mieszkańców.

Aby powiat szamotulski znalazł się w czerwonej strefie obostrzeń, liczba zakażeń musi przekroczyć około 105 – 110 aktywnych przypadków COVID-19. Obecnie jesteśmy blisko tej liczby zakażeń, a nic nie zapowiada, by sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie miała się poprawić. Dzisiaj Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 35 nowych zakażeniach – to nowy dobowy rekord w powiecie szamotulskim. Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej. Na terenie powiatu szamotulskiego są 103 aktywne przypadki COVID-19 (według danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego).

- Reklama -

Ministerstwo Zdrowia nową listę powiatów w czerwonej strefie opublikuje w czwartek, 22 października. Nowe obostrzenia w powiecie szamotulskim mogą więc pojawić się dopiero w sobotę, 24 października (chyba, że rząd do tego czasu wprowadzi zmiany). W czerwonej strefie obowiązują wszystkie obostrzenia strefy żółtej, a dodatkowo:

  • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych – w sklepach o powierzchni do 100 m2 – 5 osób na kasę, w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 – 1 osoba na 15 m2;
  • od 19.10 – zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
  • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Od jutra w czerwonej strefie znajdą się nasi sąsiedzi – powiat poznański oraz Poznań. Przedłużona została czerwona strefa w powiecie międzychodzkim.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe