- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Powiat szamotulski. Odebrano dwie kolejne inwestycje drogowe

Liczba projektów w Wielkopolsce zrealizowanych dzięki rządowym środkom sukcesywnie wzrasta. W poniedziałek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji w Kaszczorze i powiecie szamotulskim.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze została dofinansowana ze środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Programu “Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021”. Dofinansowanie wyniosło 404 738 zł, przy całkowitej wartości zadania 867 242 zł.

- Reklama -

Jestem pewien, że nowoczesny obiekt sportowy znakomicie posłuży uczniom, przedszkolakom, ale i całej społeczności lokalnej, przyczyniając się do podniesienia poziomu kultury fizycznej w gminie Przemęt – mówił wojewoda podczas uroczystego otwarcia boiska.

Zakres prac obejmował budowę boiska wielofunkcyjnego umożliwiającego grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa wraz z ogrodzeniem, drenażem boiska, oświetleniem i zagospodarowaniem terenu.

W Kaszczorze oficjalnie otwarta została również ul. Akacjowa, której budowa została zrealizowana dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 340 139 zł.

Wojewoda w powiecie szamotulskim

Modernizacja i rozbudowa infrastruktury drogowej to jeden z ważniejszych czynników zwiększający potencjał naszego województwa. Wojewoda Michał Zieliński wziął wczoraj również udział w symbolicznym odbiorze dwóch inwestycji w powiecie szamotulskim. Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1865P Kaźmierz – Mrowino z drogą gminną nr 243520P oraz drogą wewnętrzną w Kaźmierzu na skrzyżowanie typu rondo została zrealizowana dzięki środkom z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 1,2 mln zł.  Z kolei  przebudowa drogi powiatowej nr 1855P Śmiłowo – Gałowo – odc. od ronda w Gałowie do ronda w Jastrowie została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 2,7 mln zł.

Jestem przekonany, że nowe i odnowione drogi to lepsze perspektywy życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale także impuls rozwojowy dla firm z Wielkopolsce – podkreślał wojewoda.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe