- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Powiat. Ponad 50 mln złotych dofinansowania z „Polskiego Ładu” dla samorządów

Polecamy

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Wnioski samorządów o finansowanie w ramach funduszu oceniała Komisja ds. wsparcia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Na podstawie rekomendacji komisji Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania z programu. Kolejny nabór wniosków dla samorządów ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

- Reklama -

Samorządy z powiatu szamotulskiego otrzymają ponad 50 mln złotych dofinansowania. Poniżej lista projektów, które otrzymają wsparcie:

ŹródłoWUW/RED

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -