- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
sobota, 12 czerwca, 2021

Powiat. Pierwszy pacjent z zakrzepicą po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19?

Polecamy

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych znalazł się 23 przypadek z powiatu szamotulskiego. Tym razem stan pacjenta jest bardzo poważny.

Przypomnijmy, że tzw. NOP to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki.

29 maja zaraportowano 23 NOP z powiatu szamotulskiego. To mężczyzna, który po wcześniejszym szczepieniu przeciwko COVID-19 został przyjęty do szpitala z małopłytkowością (24tys/ul), wysokim stężeniem D-dimerów(20000ug/l), fitohibrynogemią. U pacjenta rozpoznano zakrzepicę prawej żyły wątrobowej. W tętnicach płucnych podsegmentowych stwierdzono materiał zatorowy. Ponadto pacjent skarżył się na ból głowy i wystąpiły u niego liczne zasinienia na skórze.

- Reklama -

Stwierdzono, że obraz kliniczny odpowiada VITT – vaccine-induced immune thrombotic thrombocytopenia, czyli zdarzenie zakrzepowo-zatorowe po szczepieniu.

Niestety, w raporcie brak szczegółowych informacji o wieku pacjenta i ewentualnych innych chorobach. Nie wiemy też, jaką szczepionkę przyjął oraz w jakim jest obecnie stanie.

Informacje o pozostałych przypadkach NOP z powiatu szamotulskiego można znaleźć w artykule: W powiecie szamotulskim 22 NOP-y po szczepieniu przeciwko COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -