- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Powiat. Pierwsza szkoła przeszła na nauczanie zdalne

U jednego z pracowników Szkoły Podstawowej w Grzebienisku potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Placówka zawiesiła zajęcia dydaktyczne oraz odwołała zaplanowane uroczystości szkolne.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz zgody organu prowadzącego, dyrektor placówki Lucyna Krajewska podjęła decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych. Nauczanie zdalne obowiązuje do końca bieżącego tygodnia. Decyzję podjęto ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów szkoły w Grzebienisku. Na kwarantannę trafili pracownicy placówki.

- Reklama -

Nauczanie zdalne wprowadzono również w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 2 we Wronkach. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Wronki, powodem takiej decyzji jest zakażenie koronawirusem wykryte u jednej z nauczycielek (dwie kolejne objęto obowiązkową kwarantanną). Zarażone są też dwie nauczycielki z innych szkół prowadzonych przez Gminę Wronki. Jednak nie miały one w ostatnich tygodniach kontaktu ze swoimi placówkami.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe