- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Ankieta pacjenta z podejrzeniem zakażenia SARS-COV-2? Szamotulski szpital wyjaśnia

Sporo kontrowersji wzbudza ankieta, którą pacjenci muszą wypełnić przed przyjęciem do szamotulskiego szpitala. Dlaczego jest wymagana? Do sprawy odniósł się dzisiaj Szpital Powiatowy w Szamotułach.

-Wbrew niektórym opiniom, ankieta PRETRIAŻ wypełniana przed wejściem do szpitala nie jest dedykowana wyłącznie osobom chorym na COVID-19! Ankiety PRETRIAŻ, wypełniane przed wejściem do szpitala są formą wywiadu medycznego, realizowanego na polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10 kwietnia 2020 (ZD-IV.967.53.2020.1). Ankieta z wywiadem medycznym jest standardowo wycenianą przez NFZ procedurą medyczną – jak we wszystkich innych szpitalach w Polsce – informuje SP ZOZ.

- Reklama -

Zebrane na wejściu dane znacząco podnoszą bezpieczeństwo pacjentów i personelu. W ten sposób minimalizowane jest prawdopodobieństwo pojawienia się w szpitalu osób zakażonych. Takie osoby kierowane do izolatki, nie przenoszą koronawirusa wewnątrz szpitala. Medycy zajmują się nimi zgodnie z odrębną procedurą medyczną.

Wypełnienie ankiety pozwala zaoszczędzić czas, konieczny na zebranie wywiadu przez personel. Dzięki temu, możliwe jest przyspieszenie obsługi Pacjentów i skrócenie kolejek do wejścia. Osobom, które nie chcą wypełniać ankiety lub mają kłopoty z umiejętnością pisania, pomoże personel Punktu Kontroli Sanitarnej. Wystarczy zgłosić taką potrzebę. Trzeba się jednak liczyć, że wydłuży to kolejkę innym oczekującym.

Ankietęa można pobrać ze strony szpitala i wypełnić jeszcze przed wizytą.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe