- Reklama -
0 C
Szamotuły
sobota, 10 grudnia, 2022

Powiat. Narada w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19

W poniedziałek, 21 września br. , w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie i ograniczeniem działalności przez szpital w Szamotułach, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak zwołała zdalną naradę w tej sprawie. Podczas wideokonferencji dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Agnieszka Jachnik, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak oraz Zastępca Dyrektora SP ZOZ w Szamotułach ds. Lecznictwa Anna Kubicka przedstawili aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie, w szczególności w szamotulskim szpitalu powiatowym.

Przedstawiciele lecznicy poinformowali, że obecnie, ze względu na wykrycie zakażenia wirusem SARS-CoV 2 wśród personelu Oddziału Chirurgicznego (już zostały wznowione – red.), wstrzymane pozostają przyjęcia planowe. Kilkanaście osób z personelu oraz kilkudziesięciu pacjentów zostało objętych kwarantanną. Pacjenci, którzy pozostali na oddziale, znajdują się pod opieką ordynatora. Podoba sytuacja ma miejsce na oddziałach: dziecięcym, noworodkowym oraz ginekologiczno-położniczym.

- Reklama -

Trwają badania pracowników z zamkniętych oddziałów. Natychmiast po otrzymaniu wyników zostaną podjęte decyzje w sprawie ponownego otwarcia oddziałów lub przedłużenia przerwy. Dyrektor będzie informował na bieżąco. 

Personel szpitala otrzymał dodatkowe obowiązki związane z epidemiologicznym zabezpieczeniem jednostki. Od 14-stego września uruchomiono punkt pobrań wymazów (tzw. drive thru) dla osób spoza środowiska szpitalnego.

Pozostałe oddziały szpitala: wewnętrzny, ratunkowy (SOR) oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii pracują w normalnym trybie. Sposobu funkcjonowania nie zmieniają wszystkie poradnie specjalistyczne. Do dyspozycji pacjentów pozostają pracownie diagnostyczne i rehabilitacja oraz punkt krwiodawstwa. Pracę ograniczyło jedynie laboratorium analityczne, które do czwartku świadczy usługi wyłącznie na rzecz pacjentów szpitala.

Agnieszka Jachnik, Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przekazała, że w miniony weekend wykryto 7 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV 2 na terenie powiatu szamotulskiego. Na chwilę obecną zakażonych  jest ponad 20 osób. 3 z nich są hospitalizowane, 3 przebywają w izolatorium. Dyrektor wskazała, że ogniskami choroby w naszym powiecie są również: wesele oraz szkolenie. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna monitoruje w szczególności także szkoły.

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak zapowiedziała kolejne spotkania monitorujące stan epidemiologiczny Powiatu Szamotulskiego jeszcze w tym tygodniu.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe