- Reklama -
14.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 10 maja, 2021

Powiat. 6000 szczepień tygodniowo? Uruchomione zostaną nowe punkty szczepień powszechnych

Polecamy

Skuteczna ochrona mieszkańców Powiatu Szamotulskiego przez zachorowaniami na COVID-19 wymaga zapewnienia szerokiego dostępu do szczepień dla wszystkich chętnych. Dlatego podjęto konkretne działania zmierzające do jak najszybszego powstania na terenie powiatu Punktów Szczepień Powszechnych.

– Przedstawiłam Wojewodzie Wielkopolskiemu plan uruchomienia w naszym powiecie trzech samorządowych punktów szczepień, zapewniających dogodny dostęp do szczepień dla każdego mieszkańca. Nasz inicjatywa to realna możliwość wykonania przynajmniej 6000 szczepień tygodniowo – informuje Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

- Reklama -

Zaproponowane lokalizacje to Hala Sportowo – Widowiskowa „Nałęcz” w Szamotułach, Hala Sportowo – Widowiskowa w Ostrorogu oraz Hala Sportowo – Widowiskowa w Pniewach. Punkty Szczepień Powszechnych w Szamotułach i Ostrorogu prowadzone będą przez Powiat Szamotulski oraz SP ZOZ w Szamotułach, natomiast Punkt w Pniewach po uzgodnieniu z Burmistrzem Pniew Jarosławem Przewoźnym – przez Gminę Pniewy oraz NZOZ Obst Ambulans Union.

Podstawowym warunkiem powodzenia powszechnej akcji szczepień będzie zapewnienie dostaw odpowiedniej ilości szczepionek.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -