- Reklama -
4.3 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Powiat. 6 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile!

Sześciu kierujących pod wpływem alkoholu wpadło w ostatnim czasie w ręce policjantów na terenie powiatu szamotulskiego. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu.

Od początku lipca br. na terenie naszego powiatu policjanci udaremnili dalszą jazdę sześciu osobom, które wsiadły za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

4 lipca br., w Nowej Wsi wronieccy dzielnicowi zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Ostroróg, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- Reklama -

Następnego dnia tj. 5 lipca , policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki Volkswagen Transporter. Kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dwóch kierujących zostało zatrzymanych przez policjantów 7 lipca br. Najpierw dzielnicowi z Dusznik zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Szamotuły, który miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zauważyli mężczyznę na ul. Nowotomyskiej w Dusznikach.  Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w Kaźmierzu przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego szamotulskiej komendy. Zatrzymany mieszkaniec Tarnowa Podgórnego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  

8 lipca br., policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Duszniki, który miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 58-latka policjanci z drogówki zauważyli w Sędzinach.

Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskał 59-letni mieszkaniec powiatu Obornickiego, który został zatrzymany przez dzielnicowych w Szamotułach 11 lipca br. Policjanci zauważyli go w okolicy ulicy Sukienniczej. Gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli wyraźnie wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż 59-latek miał aż ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia, grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdu. Teraz w niniejszych sprawach prowadzone będą postępowania, a zatrzymani kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe