- Reklama -
20.5 C
Szamotuły
środa, 16 czerwca, 2021

Powiat: 57 kierowców straciło prawo jazdy za prędkość

Polecamy

Na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Na terenie naszego powiatu, w sierpniu aż 57 osób przekroczyło dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista pędził przez wieś z prędkością 172 km/h.

Drugi miesiąc wakacji okazał się pechowy dla niektórych kierowców przejeżdżających przez powiat szamotulski. Policjanci szamotulskiej drogówki, którzy pełnią służbę na drogach zwracają szczególną uwagę na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości.

W trakcie pełnionych przez mundurowych służb w miesiącu sierpień okazało się, iż aż 57 osób przekroczyło dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. 20 osób zostało zatrzymanych do kontroli w Sędzinach, 16 w Bytyniu a pozostałe osoby m.in. w Dusznikach, Kaźmierzu, Nojewie, Radzynach, Myszkowie.

- Reklama -

Najwyższy niechlubny wynik uzyskał 29-letni mieszkaniec Kaźmierza, który kierował bmw. 16 sierpnia został zatrzymany przez policjantów drogówki w Kaźmierzu. W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 172 km/h. Mężczyzna przekroczył więc dozwoloną prędkość o 122 km/h.

28 sierpnia w Sędzinach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fordem transit, który  pędził w terenie zabudowanym 165km/h. Samochodem kierował 28-letni mężczyzna.

Kierujący samochodami za nadmierne przekroczenie prędkości zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policjanci zatrzymali im też prawo jazdy. Czeka ich 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Najtragiczniejsze w skutkach zdarzenia drogowe często wiążą się z nadmierną prędkością. Dlatego apelujemy do kierujących o zdjęcie nogi z gazu i jazdę  z dozwoloną prędkością. Szczególnie na terenach zabudowanych, gdzie bardzo często trafić można na niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w kolizji z samochodem mają znacznie mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia bez obrażeń.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -