- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Poważny wypadek w Pniewach

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Pniewach. W ciężkim stanie do szpitala trafił młody kierowca. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane w ramach postępowania.

Wczoraj około godziny 21.30 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o poważnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze nr K-92 w Pniewach. Na miejsce wysłał policjantów z Posterunku Policji w Dusznikach, a także policjantów z szamotulskiej drogówki.  W działaniach na miejscu zdarzenia oprócz Policji, pracowała również Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

- Reklama -

Policjanci ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż zderzyły się dwa samochody – Volkswagen Golf (którym kierował 20-letni mieszkaniec Pniew), a także Fiat Ducato (którym kierował 40-letni mieszkaniec Obornik). Przypuszczamy, że jedną z przyczyn zdarzenia mogło być nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

W wyniku zdarzenia, młody kierujący volkswagenem golfem w ciężkim stanie trafił do szpitala. Również drugi kierujący został przetransportowany do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Policjanci na miejscu sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem (mężczyzna był trzeźwy). Z uwagi na ciężki stan kierującego golfem, mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Funkcjonariusze, pracowali na miejscu zdarzenia, zebrali niezbędne dowody w sprawie. Policjanci rozpytali uczestnika oraz świadka zdarzenia, sporządzili szkic miejsca wypadku, a także wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną.

Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności wypadku  są ustalane w ramach prowadzonego postępowania.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe