- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Potrącenie rowerzystki w Pniewach

Policjanci pracują nad sprawą wypadku drogowego, do którego doszło w Pniewach. Potrącona została rowerzystka, która trafiła do szpitala.

W miniony poniedziałek (24 września) policjanci pracowali na miejscu  zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Wolności w Pniewach.

- Reklama -

Po otrzymanym zgłoszeniu okazało się, iż doszło do potrącenia mieszkanki Pniewy, która kierowała rowerem. W zdarzeniu brała udział mieszkanka gminy Pniewy, która kierowała samochodem marki Volkswagen Bora.

Ze wstępnych ustaleń w sprawie wynikało, iż przyczyną zdarzenia mogło być nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu. Z uwagi na obrażenia, których doznała rowerzystka, sprawa została jednak zakwalifikowana jako wypadek, więc szczegółowe okoliczności i przyczyny są ustalane w ramach prowadzonego postępowania.

W trakcie pracy na miejscu wypadku, policjanci wykonali oględziny oraz niezbędną dokumentację. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości kobiet – obydwie były trzeźwe.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za spowodowanie wypadu drogowego, w którym osoba doznała lekkiego lub średniego uszczerbku na zdrowiu, polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

KPP  (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe