Poszukiwania w Buszewie. Kobieta została odnaleziona

0
Reklama

W piątek, 10 kwietnia około godziny 10:50 służby ratunkowe zostały zadysponowane do miejscowości Buszewo w gminie Pniewy, gdzie według zgłoszenia miało dojść do próby samobójczej.

Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie, iż nad jeziorem w Buszewie znajduje się kobieta, która najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. Na miejsce oprócz Policji zadysponowana została Straż Pożarna. Poszukiwania zakończyły się odnalezieniem kobiety w miejscu zamieszkania – informuje mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach.

Służby przeczesały teren wokół jeziora, sprawdzono lokalizację telefonu zaginionej kobiety. Policja poinformowała, że młoda kobieta rzeczywiście początkowo znajdowała się nad Jeziorem Buszewskim, później GPS wskazał, iż telefon poszukiwanej znajduje się w jej miejscu zamieszkania, lecz policjantom nikt nie otworzył drzwi. Dopiero podczas drugiej wizyty zaginiona wpuściła mundurowych do mieszkania.

W akcji ratowniczej brała udział m.in policja, OSP Podrzewie, OSP Otorowo, OSP Kaźmierz z łodzią oraz Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Poznania.

Zobacz więcej: