- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Porażka Sparty Szamotuły w Grodzisku. W trakcie meczu doszło do skandalu

Nieudany początek rundy wiosennej szamotulskiej Sparty.

Po zimowej przerwie Sparta Szamotuły przegrała na wyjeździe z Naszą Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Dwie bramki dla Sparty zdobył Denis Maćkowiak (rzut karny w pierwszej połowie oraz bramka w drugiej części spotkania). Dla Grodziska do bramki trafiali: w 15 minucie Karol Cecuła, w 25 minucie Kacper Kuik, w 47 minucie pierwszej połowy Krystian Koszuta. W drugiej połowie do bramki Sparty trafił jeszcze Rafał Szaj.

Skandal po meczu

- Reklama -

Niestety, mecz zapadnie w pamięci zawodników i kibiców nie tylko z powodów sportowych. Do prawdziwego skandalu doszło w doliczonym czasie gry drugiej połowy spotkania. Jak relacjonuje Sparta: Grupa miejscowych PSEUDOKIBICÓW Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski zaatakowała naszych kibiców. Zaznaczamy, że nie było żadnej zorganizowanej grupy kibicowskiej z Szamotuł. Głównym celem pseudokibiców były rodziny z dziećmi oraz partnerki naszych zawodników. Jesteśmy zbulwersowani tym co się wydarzyło. Na nagraniu wideo z incydentu widać jednoznacznie jak agresywni kibice Grodziska rzucają się na rodziny i bliskich naszych zawodników, którzy jak zawsze wspierają nas na każdym meczu.

Tego rodzaju zachowania są absolutnie niedopuszczalne i zasługują na stanowcze potępienie. Sport powinien być miejscem wspólnej pasji i rywalizacji, a nie przemocy i agresji. Mamy nadzieję, że odpowiednie służby podejmą działania w celu ukarania winnych oraz incydent ten będzie przestrogą dla innych, którzy mogliby myśleć o podobnych zachowaniu. Czekamy również na oświadczenie klubu z Grodziska – dodaje szamotulski klub.

Informacja klubu z Grodziska

Do sprawy odniósł się już klub z Grodziska Wielkopolskiego:

W chwili obecnej możemy jedynie przeprosić za te karygodne sceny i stres jaki one wywołały u osób postronnych. Zdając sobie sprawę z tego, że samo słowo „przepraszam” nie jest współmierne do oczekiwań osób postronnych, a zwłaszcza poszkodowanych jutro wystosujemy oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Temat nie zostanie w żaden sposób zamieciony pod dywan.

Prosimy o danie nam czasu na zebranie informacji i nie podejmowania kroków w emocjach, które również w nas wywołał ten skandaliczny incydent. Jako Klub pozostajemy do dyspozycji zarządu Sparta Szamotuły celem wszelkich wyjaśnień licząc się z wszelkimi konsekwencjami.

Oświadczenie Groclinu z dnia 17.03.2024:

6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe