- Reklama -
7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Policyjny dron nad Szamotułami. Ujawniono 18 wykroczeń

Oprócz radiowozów, czy urządzeń służących do pomiaru prędkość pojazdów, polscy policjanci mają do dyspozycji drony. W ubiegły czwartek bezzałogowy statek powietrzny patrolował ulice Szamotuł.

W miniony czwartek policyjny dron czuwał nad bezpieczeństwem na drogach powiatu szamotulskiego. To pierwszy taki patrol w naszym powiecie.

Za pośrednictwem drona, policjanci przyglądali się np. czy kierowcy stosują się do znaków i sygnałów drogowych, czy nie wyprzedzają w miejscach niedozwolonych lub czy korzystają z telefonów komórkowych podczas jazdy. W kamerze policyjnego drona widać było nawet kto nie korzystał z wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa.

- Reklama -

Bezzałogowy statek powietrzny jest obsługiwany przez patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Poznania. Jeden z nich jest pilotem urządzenia, natomiast drugi jest operatorem kamery. Kiedy funkcjonariusze ujawnili wykroczenie w ruchu drogowym, przekazywali informację do będącego w gotowości patrolu szamotulskiej drogówki, który zatrzymywał kierowców do kontroli drogowej.

Podczas dwugodzinnego patrolu w Szamotułach, policjanci ujawnili 18 wykroczeń. W 8 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, w 2 przypadkach zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, natomiast w 7 przypadkach kierowcy zostali pouczeni.

Policyjny dron z pewnością wróci jeszcze nad ulice powiatu szamotulskiego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe