- Reklama -
9 C
Szamotuły
środa, 22 marca, 2023

Policyjne podsumowanie wielkanocnego weekendu

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 30 marca do 2 kwietnia br. policjanci prowadzili działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – WIELKANOC. Na drogach powiatu szamotulskiego świąteczny czas minął spokojnie.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom na drogach, Policja zintensyfikowała swoje działania, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W ramach działań „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”, wzmożone służby zostały zaplanowane w szczególności na dni wyjazdów oraz powrotów.

- Reklama -

Na terenie powiatu szamotulskiego tegoroczna akcja „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” przebiegła bez większych wydarzeń na drogach. Choć dni 30 marca do 2 kwietnia br. nie obyły się bez interwencji, to szamotulska Policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego.

Jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe, policjanci interweniowali wyłącznie w związku ze zgłoszonymi kolizjami drogowymi. Tego typu zdarzeń na terenie powiatu odnotowaliśmy 9. Najwięcej kolizji (4) zaistniało w dniu 30 marca. Do kolizji doszło w Ćmachowie, we Wronkach, w Pniewach, w Szamotułach, w Pamiątkowie, w Dobrojewie oraz w Rudkach. Przyczyny zdarzeń, to m. in. : nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, nieprawidłowe cofanie, a także zaśnięcie za kierownicą samochodu.

W czasie trwania akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy mogli kierować samochodami pod wpływem alkoholu. W ręce mundurowych wpadły dwie osoby, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie”.

W dniu 31 marca br., w Lubocześnicy dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Pniew, który kierował motorowerem. Mężczyzna przewoził pasażera, który nie miał na głowie kasku ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że zarówno kierujący, jak i pasażer są nietrzeźwi. Kierujący miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie, natomiast pasażer miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyznom dalszą jazdę w takim stanie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w dniu 1 kwietnia br. w Gałowie. Szamotulscy patrolowcy zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował motorowerem. Mężczyzna miał 0,58 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi kara więzienia, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP w Szamotułach (Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe