- Reklama -
12.6 C
Szamotuły
piątek, 24 marca, 2023

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Za nami długi sierpniowy weekend. Dla wielu osób był to czas wypoczynku, co przy okazji wiązało się ze wzmożonym ruchem na drogach w trakcie dojazdu oraz powrotu z miejsc wypoczynku. Na terenie powiatu było dosyć spokojnie. Nie obyło się jednak bez wypadków drogowych. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

W czasie, gdy większość mieszkańców naszego powiatu miała okazję do wypoczynku, policjanci szamotulskiej drogówki prowadzili wzmożone działania. Tzw. długie weekendy często wiążą się ze wzmożonym ruchem na drogach spowodowanym dojazdem do miejsc wypoczynku oraz z powrotami do domów. W związku z powyższym, w dniach 11- 15 sierpnia funkcjonariusze, w ramach działań „Bezpieczny weekend sierpniowy” czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

- Reklama -

Długi sierpniowy weekend na terenie powiatu szamotulskiego minął w miarę spokojnie. W trakcie 5 dni trwania akcji policjanci odnotowali 14 kolizji drogowych (cztery zdarzenia, to kolizje ze zwierzyną leśną lub np. wjazd w wyrwę w drodze). Największą liczbę kolizji (8) odnotowano w dniu 14 sierpnia.

Nie obyło się jednak bez nieszczęśliwych wypadków. W dniu 13 sierpnia br. policjanci interweniowali w związku z potrąceniem, do którego doszło we Wronkach. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 38-letnia mieszkanka powiatu międzychodzkiego, która kierowała seatem potrąciła 69-letniego mieszkańca Wronek, który kierował rowerem. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być niezachowanie środków ostrożności, w wyniku czego kobieta najechała na tył rowerzysty, który jechał w tym samym kierunku. Kierujący byli trzeźwi. 69-latek trafił do szpitala, obrażenia, których doznał zakwalifikowały sprawę jako wypadek.

Do kolejnego wypadku doszło w dniu 15 sierpnia w Bobulczynie. Mieszkaniec gminy Ostroróg zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna był trzeźwy. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W obydwu przypadkach policjanci prowadzą postępowania mające na celu szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności wypadków.

Niestety swoją obecność na drogach powiatu zaprezentowali również nietrzeźwi kierujący. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały samochodami w stanie nietrzeźwości i jedną, która kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe