- Reklama -
21.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 września, 2021

Policjant z Szamotuł wyróżniony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Polecamy

Asp. sztab. Marek Gostyński – policjant z Szamotuł i st. sierż. Tomasz Drapik – policjant ze Śremu, członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni KREWniacy”, zostali wyróżnieni odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przyznaną przez Ministra Zdrowia, za oddanie ponad 20 litrów krwi. Policjanci od wielu lat honorowo oddają krew, ratując tym samym życie i zdrowie innych ludzi.

1 października br. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie Odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To szczególne wyróżnienie nadaje Minister Zdrowia osobom, które oddały ponad 20 litrów krwi, jako podziękowanie i uhonorowanie zasług dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Zastępca Dyrektora Pan Roman Klupieć, który wręczał odznaki kilkunastu osobom, dziękował odznaczonym za ich wieloletnie zaangażowane i bezinteresowny dar jakim jest krew.

Wśród odznaczonych znalazło się 2 policjantów. Asp. Sztab. Marek Gostyński z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach i st. sierż. Tomasz Drapik z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Obaj od wielu lat są zaangażowani w honorowe oddawanie krwi.

- Reklama -

Pozyskiwanie i gromadzenie zapasów tego życiodajnego płynu jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki honorowym dawcom krwi, ponieważ nadal nie można go wytworzyć w warunkach laboratoryjnych. Wszystkich chętnych do włączenia się w tego typu działalność, zapraszamy do zainteresowania się Klubem Honorowych Dawców Krwi „Policyjni KREWniacy”, który działa przy KWP w Poznaniu.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -