- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Policjant na urlopie zatrzymał sklepowego złodzieja

Dzielnicowy z Szamotuł będąc na urlopie zatrzymał złodzieja sklepowego. Mężczyzna był poszukiwany przez Policję w celu odbycia kary m. in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. 28-latek trafił do aresztu.

 

- Reklama -

Policjantem jest się przez całą dobę. Dowodem na to stwierdzenie było zachowanie st. sierż. Dawida Serwaty. Wczoraj szamotulski dzielnicowy (który przebywał w tym czasie na urlopie wypoczynkowym) wykazał się czujnością podczas zakupów w jednym z szamotulskich marketów.

Funkcjonariusz zwrócił uwagę na mężczyznę, który chodząc po sklepie bez wózka lub koszyka do zakupów miał pełne ręce różnego rodzaju artykułów. Policjant znał go z wcześniejszych interwencji. W pewnym momencie funkcjonariusz stracił mężczyznę z pola widzenia. Zauważył jednak jak przechodził przez linię kas. Podejrzanie zachowujący się klient ominął kolejkę sklepową i szedł w kierunku wyjścia. Ręce miał już puste, jednak kieszenie były czymś wypełnione.

Dzielnicowy nie zastanawiając się, pozostawił swoje zakupy i ruszył za mężczyzną. Ujął go na terenie sklepu. Okazało się, iż zatrzymany schował w kurtce zegarki, wiertła i inne drobne przedmioty. St. sierż. Serwata wezwał na miejsce policjantów, którzy tego dnia pełnili służbę. Przedmioty skradzione na terenie sklepu warte były ponad 100 zł. Dzięki reakcji dzielnicowego, wszystkie w stanie nienaruszonym powróciły do dalszej sprzedaży. 28-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Dodatkowo, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie, okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu obornickiego jest poszukiwany. Mężczyzna miał do odbycia karę więzienia m. in. za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz za wykroczenia. Trafił do aresztu.

Warto również dodać, iż dzisiaj (09.01.2018 r.), do tutejszej jednostki Policji przyszła pracownica innego szamotulskiego marketu, która złożyła zawiadomienie o kradzieży z terenu sklepu butów. Sprawca kradzieży wyszedł ze sklepu w nowych butach, a stare pozostawił w markecie. Zawiadomienie o kradzieży przyjmowali szamotulscy dzielnicowi (m. in. ten sam dzielnicowy, który dzień wcześniej ujął sprawcę kradzieży sklepowej). Na zabezpieczonym monitoringu sklepowym funkcjonariusze bez problemu rozpoznali, iż podejrzewany o powyższą kradzież, to najprawdopodobniej zatrzymany wczoraj poszukiwany. W związku z powyższym, tutejsza komenda będzie prowadziła wobec 28-latka postępowanie w sprawie o wykroczenie. Zatrzymanemu 28-latkowi grozi więc kolejna grzywna.

KPP w Szamotułach

 

  1. A ta pracownica to ślepa nie widziała że buty kradnie! Takie właśnie pracują ograniczniki w amatorskich marketach!

    • Pracownica nie ma szanowny Panie obowiazku zatrzymania złodzieja od tego sa inni ludzie nikt placic zyciem za to nie bedzie……..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe