- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Policjanci zapraszają do udziału w konkursie

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach ogłosiła kolejną edycję konkursu „I ty możesz zapobiegać przemocy!”. W akcję mogą sie włączyć uczniowie klas 6 – 8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu szamotulskiego.

Przemoc zawsze narusza wolność osobistą  człowieka, godzi w jego prawa, godność i dobra osobiste. Nikt nie ma prawa łamać praw drugiego człowieka i przekraczać granic jego wolności.  Godność człowieka jest przyrodzona, niezbywalna i nienaruszalna, a sprawca przemocy, w tym przemocy w rodzinie łamie podstawowe prawa człowieka, takie jak prawo do wolności i samostanowienia, poszanowania godności.

W celu pozytywnego wpływu na zapobieganie przemocy, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach wspólnie z partnerami, po raz kolejny organizuje akcję pod hasłem „I Ty możesz zapobiegać przemocy!”.

- Reklama -

Podstawowym celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na to, iż nieprawdziwym jest stwierdzenie, że to, co się dzieje za ścianą, to nie jest „moja sprawa”. Bezczynność nie jest właściwą formą reakcji na przemoc.

Akcja odbędzie się w następujących etapach:

  • Ogłoszenie konkursu dla uczniów klas 6 -8  szkół podstawowych  oraz  klas 1-4 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu szamotulskiego
  • Działania informacyjno-edukacyjne dotyczące problematyki przemocy
  • Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu

W celu popularyzacji właściwych zachowań, policja ogłasza konkurs na przygotowanie spotu, plakatu lub wiersza dotyczącego zapobiegania przemocy w rodzinie, która wiąże się bardzo często z rożnego rodzaju uzależnieniami, a także przemocą rówieśniczą.

Tematem przewodnim prac konkursowych będzie hasło: „I ty możesz zapobiegać przemocy!”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie spotu, plakatu lub napisanie wiersza dotyczącego zapobiegania przemocy w rodzinie.

  • Spot – praca konkursowa jest przekazywana przez uczestnika w wersji elektronicznej – na płycie CD/DVD – w rozdzielczości i jakości umożliwiającej jej ewentualne wykorzystanie do kampanii medialnej, w formacie MP4. Spot nie może przekraczać 60 sekund. Spot powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery video, telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego itp., w postaci jednego pliku video. Jedną pracę konkursową w postaci spotu mogą wykonać maksymalnie 3 osoby. Na kopercie z płytą musi być przyklejona karta zgłoszeniowa.
  • Plakat musi zostać wykonany w formacie MINIMUM A3 (może być większy) dowolną techniką. Na odwrocie pracy musi być przyklejona karta zgłoszeniowa.
  • Wiersz musi być napisany w języku polskim, druk komputerowy. Na odwrocie pracy musi być przyklejona karta zgłoszeniowa.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 15.11.2023 roku na adres:

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach

ul. Polna 3, 64-500 Szamotuły

(z dopiskiem na kopercie „I ty możesz zapobiegać przemocy!”)


Przesłanie pracy jest jednoznaczne z akceptacją załączonego regulaminu konkursu.

Powołane jury wybierze najlepsze prace, które zostaną wykorzystane podczas prowadzonych działań profilaktycznych. Prace będą również eksponowane na stronie internetowej www.szamotuly.policja.gov.pl oraz na fanpageu na fb.

W ramach akcji, policjanci z KPP Szamotuły mogą przeprowadzić działania informacyjno – edukacyjne na temat zjawiska przemocy, uzależnień oraz konsekwencji popełniania czynów zabronionych dla uczniów szkół biorących udział w niniejszej akcji. Sposób przeprowadzenia działań uzależniony będzie od możliwości organizacyjnej, decyduje kolejność zgłoszeń.

Uroczysty finał akcji odbędzie się na przełomie grudnia br. i stycznia 2024 r.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się w załączniku.

Organizator konkursu: Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach Współorganizatorzy: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach, Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrorogu, Ośrodek Pomocy Społecznej we Wronkach, Miejsko-Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wronkach, Miasto i Gmina Wronki, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrzycku, Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrzycku, Gmina Kaźmierz, Gmina Pniewy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dusznikach.

Regulamin konkursu

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe