- Reklama -
-5.8 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Policjanci ostrzegają: zabezpiecz dom przed złodziejami – w grudniu doszło już do trzech włamań!

W ostatnim czasie na terenie wielkopolski dochodzi do włamań do domów i mieszkań. Również na terenie powiatu szamotulskiego policjanci odnotowali podobne zdarzenia. Łupem złodziei padły pieniądze, biżuteria inne kosztowności. Pamiętajmy, aby zadbać o ograniczenie ryzyka włamania!

W grudniu na terenie powiatu szamotulskiego odnotowano w sumie trzy kradzieże z włamaniem do mieszkań i domu. Łupem złodziei padły pieniądze, biżuteria i inne kosztowności. Do zdarzeń doszło w Grzebienisku oraz na ul. Sportowej w Szamotułach.

W przypadku zdarzenia w Grzebienisku, sprawcy weszli na rozstawione rusztowanie i włamali się do domu przez okno balkonowe. W Szamotułach dostali się do mieszkań również przez okna balkonowe. Z ustaleń wynika, iż sprawcy działali w godzinach popołudniowo-wieczornych. Każde zgłoszenie jest wnikliwie analizowane przez policjantów, którzy pracują nad ustaleniem sprawców włamań.

- Reklama -

Do podobnych zdarzeń dochodzi na terenie całej wielkopolski. Policjanci przestrzegają więc mieszkańców, aby byli czujni i aby dbali o zabezpieczenie swojego mieszkania czy domu przed włamaniem.

W takich przypadkach na pewno nie bez znaczenia jest utrzymywanie dobrych znajomości z sąsiadami. Dobrze zorganizowani sąsiedzi, mogą skutecznie pomóc uchronić się przed włamaniami. Warto porozmawiać ze swoimi sąsiadami o bezpieczeństwie w waszej okolicy i ustalić, aby zachować „sąsiedzką czujność”.

Jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego wejść przez okno lub próbującego otwierać drzwi w domu sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu należy od razu zadzwonić na numer alarmowy! Warto też informować Policję, jeśli zauważysz podejrzaną osobę obserwującą okoliczne obiekty.

Należy też pamiętać o dobrym zabezpieczeniu swojego domu lub mieszkania! Warto zainwestować w dobre zamki patentowe i w zabezpieczenia przeciwwyważeniowe. Zadbaj też o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu. Niewątpliwie bardzo przydatny może okazać się system alarmowy czy monitoring wewnętrzny lub zewnętrzny z opcją czujnika ruchu, który będzie nas informował, jeśli w obszarze kamery zostanie zarejestrowany ruch.

Wychodząc z domu należy pamiętać, aby zamknąć wszystkie drzwi i okna. Chowanie kluczy w „idealnych schowkach” nie należy do najlepszych pomysłów.

Pamiętajmy też, że natychmiastowe zgłoszenie włamania- nawet telefoniczne daje większe szanse na zatrzymanie sprawcy przestępstwa.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe