- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Policjanci odzyskali felgi warte około 17 tysięcy złotych

Policjanci z Szamotuł udaremnili kradzież kilkudziesięciu felg z jednego z szamotulskich komisów.

W nocy z 29 na 30 kwietnia około godziny 1.35 policjanci patrolując teren ulicy B. Chrobrego zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy jak tłumaczyli udali się w głąb pola w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej. Mundurowi postanowili dokładnie sprawdzić 23 oraz 27-latka. Okazało się, że w samochodzie mieszkańców Poznania znajdują się cztery alufelgi, policjanci dokładnie sprawdzili pobliski teren oraz wezwali na miejsce posiłki.

- Reklama -

W trakcie przeszukania, na pobliskim polu znaleziono jeszcze kilkadziesiąt aluminiowych felg, które mężczyźni przerzucili przez ogrodzenie komisu samochodowego. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 39 alufelg.

KPP w Szamotułach:  Na miejsce wezwano właściciela komisu, który o próbie kradzieży dowiedział się od policjantów. Jak się okazało, brakowało mu w sumie ponad 80 sztuk alufelg. Poszkodowany oszacował straty na około 17 tysięcy złotych. Na miejscu kriminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny. Po ich zakończeniu pierwsze odzyskane felgi trafiły do rąk właściciela.

W odzyskanie pozostałego mienia zaangażowali się szamotulscy kryminalni, którzy ustalili, iż podejrzewani przewieźli pozostałe alufelgi na teren posesji należącej do ojca jednego z nich. Policjanci odzyskali pozostałe felgi i również one powróciły do właściciela.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i trafili do policyjnego aresztu, grozi im do 5 lat więzienia. 23-latek już wcześniej był karana za podobne przestępstwo.

Zdjęcia: KPP

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe