- Reklama -
12.6 C
Szamotuły
niedziela, 4 czerwca, 2023

50 strażaków walczyło z pożarem w Szymanowie

W niedzielę 30 kwietnia późnym wieczorem, doszło do pożaru wiaty i balotów słomy w Szymanowie gm. Pniewy.

st. sekc. Łukasz Kawka, PSP Szamotuły: W niedzielę 30 kwietnia o godz. 22.12 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze wiaty z balotami słomy w miejscowości Szymanowo gm. Pniewy.

Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Otorowo, OSP Przecław, OSP Baborowo, OSP Koźle, OSP Pamiątkowo, OSP Lubocześnica, OSP Nojewo oraz powiadomił Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar balotów słomy, które znajdowały się pod wiatą o konstrukcji stalowej.

Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się baloty słomy i wiatę, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na drugą część wiaty i znajdujących się tam balotów oraz oświetleniu terenu akcji gaśniczej. Następnie działania polegały na dozorowaniu pogorzeliska oraz dogaszeniu pożaru

Spaleniu uległo 130 balotów słomy, uszkodzona została wiata o konstrukcji metalowej.

W działaniach ratowniczych brało udział 11 zastępów (50 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

- Reklama -

Zdjęcia: OSP Otorowo

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe