- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Policja podsumowała akcję „Prędkość”. Wystawiono ponad 40 mandatów

W tym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach prowadzili działania pn. „Prędkość”.

Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Szczególnie tych zdarzeń, których skutkiem jest śmierć człowieka. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z zadań policjantów wydziału ruchu drogowego. W minioną środę, w rakach kampanii ROADPOL SAFETY DAYS, policjanci przeprowadzili działania pod hasłem „ Prędkość”. W trakcie tych działań, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę właśnie na nieodpowiedzialne zachowania kierujących polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

Policjanci pracujący na terenie powiatu szamotulskiego, w ramach akcji skontrolowali w sumie 53 pojazdy, z czego aż w 44 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość.

- Reklama -

W trakcie prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali też dowody rejestracyjne od trzech pojazdów za zły stan techniczny.

Policja przestrzega kierujących przed nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze. Pamiętajmy, że przy nadmiernej prędkości, chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Warto też zmniejszyć szybkość w miejscach, w których przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe