- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Policja: Pamiętajmy o bezdomnych!

Powtarzające się przymrozki nie sprzyjają osobom, które nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Dlatego policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok bezdomnych. Warto zasygnalizować problem.

Okres zimowy, to z pewnością trudny czas dla osób bezdomnych. Właśnie dlatego jesienią oraz zimą jednym z zadań policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

- Reklama -

Policjanci (w szczególności dzielnicowi) sprawdzają więc miejsca, w których mogą przebywać osoby nie posiadające stałego miejsca zamieszkania. Policjanci kontrolują m. in. rejony ogródków działkowych lub tereny opuszczonych budynków. Celem działań jest sprawdzenie, czy w miejscach tych przebywają osoby, które mogą potrzebować pomocy i w przypadku napotkania takich osób proponowanie im schronienia w specjalnie przygotowanych do tego placówkach.

Warto również zwrócić uwagę na osoby samotne, mieszkające w prowizorycznych lokalach. Czasami próba ogrzania się niesprawnymi urządzeniami w takich miejscach może spowodować pożar lub zatrucie czadem. Policja i inne służby nie znają sytuacji życiowej każdego obywatela naszego powiatu. Dlatego też przypominamy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących.

Niskie temperatury mogą być niebezpieczne również dla osób, które znajdują się w miejscach publicznych w stanie nietrzeźwości. Osoby, które zasną w takim stanie np. na ławce w parku czy na przystanku narażone są na wychłodzenie organizmu. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na takie osoby i w razie potrzeby nie przechodzić obok nich obojętnie. Każdy może zadzwonić na numer alarmowy i wezwać na miejsce niezbędną pomoc.

Osoby, które posiadają informacje na temat miejsc przebywania osób bezdomnych na terenie powiatu szamotulskiego mogą takie informacje zgłaszać oficerowi dyżurnemu tutejszej komendy lub swojemu dzielnicowemu. Istnieje również możliwość zgłaszania tego typu problemów za pośrednictwem Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Warto jednak dodać, że strona ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe