- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Policja otrzymała kolejne nowe radiowozy

Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oficjalnie otrzymali z rąk starosty i szamotulskiego burmistrza kluczyki do nowych radiowozów, które od tego dnia będą wykorzystywane w służbie na terenie powiatu szamotulskiego. Dziś nastąpiło również oficjalne przekazanie Volkswagena T6, który został zakupiony ze środków przekazanych przez Komendę Główną Policji.

Dzisiaj, o godz. 12.00 na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach nastąpiło oficjalne przekazanie nowych radiowozów dla miejscowych stróżów stróżów prawa.

- Reklama -

Szamotulska flota powiększyła się o trzy nowe oznakowane radiowozy.

Do policjantów z szamotulskiej drogówki trafiły dwa samochody marki Opel Astra, które zostały zakupione dzięki wsparciu lokalnych samorządów (Powiatu Szamotulskiego oraz Miasta i Gminy Szamotuły). W imieniu Powiatu Szamotulskiego, kluczyki do radiowozu przekazał na ręce policjantów Starosta Powiatu Szamotulskiego Józef Kwaśniewicz, natomiast w imieniu mieszkańców miasta i gminy Szamotuły przekazanie nastąpiło za pośrednictwem Burmistrza – Włodzimierza Kaczmarka. Samochody zostały sfinansowane przez Policję oraz powyższe urzędy. Pojazdy będą wykorzystywane przez policjantów szamotulskiej drogówki, którzy na co dzień pełnią służbę na terenie całego powiatu szamotulskiego.

Obecny na miejscu Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński podziękował za okazane wsparcie i zrozumienie ze strony samorządów. Z pewnością nowy sprzęt wpłynie pozytywnie na poziom bezpieczeństwa w regionie naszego powiatu z korzyścią dla jego mieszkańców.

Policjanci szamotulskiego Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wyposażeni w nowy radiowóz marki Volkswagen T6 zakupiony przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Pojazd jest kompleksowo wyposażony i przygotowany do służby patrolowej według odpowiednich specyfikacji. Środki na zakup samochodu pochodzą z budżetu państwa. Zostały przekazane przez Komendę Główną Policji.

Zanim radiowozy oficjalnie wyruszyły w drogę, zostały poświęcone przez księdza kapelana Mariusza Marciniaka.

Przekazane samochody będą bardzo pomocne w pracy miejscowych funkcjonariuszy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”434″ gal_title=”Nowe radiowozy”]

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe