- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Podpisano umowę na dofinansowanie rewitalizacji centrum Szamotuł

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Burmistrzem Szamotuł Włodzimierzem Kaczmarkiem podpisali dziś w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy umowę o dofinansowaniu projektu rewitalizacji szamotulskiego Rynku. Wartość projektu wynosi 14 585 576,27 zł., a dofinansowanie 8 022 66,94 zł. czyli 55% wartości inwestycji.

W kwietniu 2018 roku Urząd Miasta i Gminy Szamotuły złożył wniosek o dofinansowanie (w ramach WRPO) projektu pod nazwą: „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych poprzez modernizację Rynku i Parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach.” Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną w grudniu 2018 roku. Urząd Marszałkowski poinformował jednak, że projekt nie otrzyma dofinansowania ze względu na wyczerpanie środków przeznaczonych na tego typu inwestycje. Natomiast 23 maja 2019 roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dostępnych dla samorządów środków. Gmina Szamotuły i jej projekt rewitalizacyjny znalazł się na liście projektów przeznaczonych do wsparcia. Marszałek Woźniak wspomniał dzisiaj, że w przypadku pojawienia się dodatkowych środków Zarząd Województwa nie wyklucza możliwości zwiększenia wsparcia nawet do 85% kosztów zadania. – informuje Urząd Miasta i Gminy.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze Wspólnotą Mieszkaniową ul. Rynek 17 i Stowarzyszeniem Szamotulski Rynek. Obejmie prace projektowe i budowlane z myślą o stworzeniu przestrzeni służącej aktywizacji społeczno – gospodarczej, poprawie warunków życia oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i wszelkiej dyskryminacji szamotulskiej społeczności. Poprawi m.in. dostęp do edukacji, kultury i rozrywki, pobudzi lokalną przedsiębiorczość, stworzy nowe miejsca pracy i wpłynie na estetykę przestrzeni publicznej, czyniąc ją bardziej atrakcyjną. Usunie też bariery architektoniczne. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2020 roku.

- Reklama -

Koncepcja układu komunikacyjnego Rynku w Szamotułach (UMiG)

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe