- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Podejrzany o kradzieże z włamaniem do domów trafił do aresztu

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują nad sprawą kradzieży z włamaniem do domów w gminie Pniewy.

Pod koniec marca, policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca dostał się do wnętrza domu, skąd ukradł sporą sumę gotówki oraz biżuterię. Podejrzenia padły na znanego pokrzywdzonym mieszkańca Pniew.

Po przeanalizowaniu tej sprawy, okazało się, że sposób działania sprawcy był podobny do sposobu działania włamywacza, który ukradł sporą sumę gotówki oraz biżuterię innemu mieszkańcowi tej samej gminy. Do tamtego zdarzenia doszło w 2022 roku, a pokrzywdzony zgłosił sprawę w lutym tego roku. W tym przypadku poszkodowany nie zgłaszał sprawy wcześniej, gdyż jak stwierdził, miał nagrania włamywacza i w zamian za skradzione pieniądze i biżuterię ten miał wykonać u niego remont. Z uwagi na fakt, iż podejrzany o kradzież z włamaniem do dnia zgłoszenia nie zwrócił pieniędzy, ani nie wykonał remontu, pokrzywdzony postanowił zgłosić sprawę, aby dochodzić swoich praw w sądzie – informuje st. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Sprawą zajęli się kryminalni z Pniew i Szamotuł. Zabezpieczone materiały dowodowe oraz działania operacyjne pozwoliły na ustalenie miejsca pobytu podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany w Poznaniu.

Z uwagi na wysokie straty, w sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. 48-latek został przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty za dwie kradzieże z włamaniem.

Dla prawidłowego zabezpieczenia toku śledztwa, prokurator wnioskował do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie – informuje policjantka.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe