- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Co oferują nowoczesne rejestratory czasu pracy?

Artykuł sponsorowany

Coraz częściej masz wrażenie, że najwyższa pora wprowadzić w swojej firmie pewne innowacje? Chcesz, aby naprawdę robiły różnicę i były użyteczne? Elektroniczne rejestratory czasu pracy wprowadzą Twoje przedsiębiorstwo na nowe tory, zapewniając porządek w kadrach i motywując pracowników. W jaki sposób? Co jeszcze zyskasz? I jakie rejestratory oferuje rynek?

Czym są elektroniczne rejestratory czasu pracy?

Rejestracja czasu pracy nie jest nowym zagadnieniem – choćby dlatego, że prawo pracy w większości sytuacji wymaga, by taki zapis się odbywał. Jeszcze niedawno wiązał się on z koniecznością ręcznego podpisania listy obecności – godzina wejścia i godzina wyjścia z zakładu dawały wymierny wynik w postaci ilości przepracowanego czasu. Nowoczesność jednak przyniosła technologicznie bardziej zaawansowane narzędzie – elektroniczne rejestratory czasu pracy, dzięki którym będziesz mógł pożegnać kolejki do list, tworzące się o kluczowych porach.

Dlaczego warto zainwestować w elektroniczne rejestratory czasu pracy?

Oczywiście umiarkowane zamieszanie podczas podpisywania listy to niewystarczający powód, by wprowadzać rejestratory czasu pracy. Jakie inne istotne korzyści otrzymasz?

Sprawiedliwe rozliczanie pracowników

Największą z nich jest proste i adekwatne rozliczanie przepracowanego czasu. Dzięki rejestratorom elektronicznym pracownicy nie będą w stanie oszukiwać, podpisując kilka osób naraz. Ponadto zorientujesz się w rzeczywistej liczbie godzin spędzanych przez nich w firmie (odliczając nie tylko spóźnienia i wcześniejsze wyjścia, ale też choćby nadmiarowe przerwy na lunch), tak regularnych, jak i dodatkowych (nocnych, czy nadgodzin). Dzięki temu łatwiej będzie Ci umotywować przyznanie premii lub awansu albo – z drugiej strony – udzielenie nagany czy wypowiedzenie umowy.

Automatyzacja i nowoczesny wizerunek

Dzięki indywidualnym kluczom identyfikacyjnym rejestratory czasu pracy nie tylko zapisują czas odbicia (tj. deklaracji wejścia lub wyjścia wobec czytnika). Możliwe jest wyposażenie przedsiębiorstwa w elektrozamki – rejestracja wejścia będzie jednocześnie zwalniała blokadę i umożliwiała dostanie się do budynku. Dzięki tej funkcji łatwo jest wprowadzić również kontrolę dostępu wewnątrz budynku, przydzielając pozwolenia na wejście do określonych sektorów jedynie wyznaczonym osobom. To wygodny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa firmy i ochrony wybranych obszarów przed kradzieżą, który dodatkowo zwiększy prestiż przedsiębiorstwa.

Organizacja danych

Oczywiście rejestratory czasu pracy są jedynie urządzeniem elektrycznym i konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego oprogramowania do obsługi zebranych danych. Dobre programy dają szereg możliwości – od zwykłego zliczania czasu, uwzględniając wszystkie rodzaje obecności (w tym niestandardowej) oraz nieobecności (tak nieusprawiedliwione, jak i urlopy wypoczynkowe, czy chorobowe), po generację raportów o różnym stopniu szczegółowości.

Na jakiej zasadzie działają elektroniczne rejestratory czasu pracy?

Elektroniczne rejestratory czasu pracy to urządzenia montowane zwykle przy drzwiach (wejściowych lub wewnątrz budynku – nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je przy każdych drzwiach), za pomocą których pracownik deklaruje wejście/wyjście. Jaką metodą? Do wyboru jest kilka, wystarczy spojrzeć na ofertę urządzeń dostępnych m.in. w kategorii https://trigorcp.pl/rejestratory-czasu-pracy.

Elektroniczny klucz

Brelok lub karta elektroniczna to indywidualny identyfikator elektroniczny i jednocześnie stylowy dodatek – zwłaszcza opcja z nadrukiem. Jest to niedroga i wygodna opcja – wystarczy przytwierdzić ją do smyczy i zawiesić na szyi lub u paska spodni. Podczas wchodzenia do lub opuszczania zakładu pracownik przyłoży ją do czytnika, a czas zostanie zapisany w systemie.

Odcisk palca masz zawsze przy sobie

Inne popularne rejestratory czasu pracy opierają swą zasadę na wykorzystaniu niepowtarzalności odcisku palca. Czytnik wyposażony jest wtedy w skaner, sprawdzający zgodność linii papilarnych z zapisanym uprzednio wzorem. Skan palca i przetwarzanie trwa niewiele dłużej niż przyłożenie karty.

Inteligentny skaner twarzy

O wiele łatwiej jest jednak pożyczyć kartę lub wykonać kopię cudzego odcisku palca, niż oszukać urządzenie analizujące rysy twarzy – tego typu rejestratory czasu pracy są zatem polecane do miejsc o szczególnym stopniu ochrony. Wyposażone w inteligentne algorytmy potrafią poradzić sobie również w sytuacjach kryzysowych, takich jak np. konieczność noszenia masek, zasłaniających przecież połowę twarzy.Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -