- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Pod wpływem alkoholu prowadził ciężarówkę. „Z trudnością utrzymywał pojazd na drodze”

W miniony weekend dwoje nietrzeźwych kierujących zakończyło swoją jazdę policyjną kontrolą. Najwyższy wynik badania stanu trzeźwości miała kobieta podejrzewana o kierowanie samochodem na terenie gminy Pniewy. 54-latka miała 2,68 promila alkoholu w organizmie. W drugim przypadku nietrzeźwy kierujący prowadził samochód ciężarowy po drodze krajowej nr 92. 52-latek miał 1,84 promila alkoholu w organizmie. Zarówno kobiecie jak i mężczyźnie grozi kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

W miniony weekend policjanci interweniowali w związku z nietrzeźwymi kierującymi. Funkcjonariusze otrzymali od obywateli  dwa zgłoszenia w niniejszym temacie, które okazały się potwierdzone. Dzięki czujności zgłaszających, podejrzewani o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości nie mogli już kontynuować niebezpiecznej jazdy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w dniu 22 sierpnia br. około godziny 19.50. Policjanci otrzymali zgłoszenie, iż po drodze krajowej nr 92, w kierunku Poznania porusza się samochód ciężarowy marki DAF koloru granatowego, którego kierujący z trudnością „utrzymuje” pojazd na drodze. Kierujący miał zjeżdżać na pobocze. Policjanci zatrzymali podejrzanego kierującego na trasie w Gaju Wielkim. Okazało się, iż samochodem kierował 52-letni obywatel Ukrainy. Policjanci od razu poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego i funkcjonariuszy. 52-latek miał 1,82 promila alkoholu w organizmie. Dalsza jazda nie była więc możliwa.

- Reklama -

Kolejne zgłoszenie policjanci otrzymali w dniu 23 sierpnia br. około godziny 10. Ze zgłoszenia wynikało, iż kierująca samochodem marki mercedes, jadąc od Dęborzyc do Pniew, porusza się „całą szerokością drogi”. Zgłaszający jechał za podejrzewaną aż do Pniew. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, kobieta już zaparkowała samochód, ale świadek był na miejscu, więc nie było wątpliwości, że to ona kierowała pojazdem. Policjanci wylegitymowali kobietę. Była to 54-letnia mieszkanka Krosna Odrzańskiego.  Po sprawdzeniu stanu trzeźwości podejrzewanej o kierowanie mercedesem okazało się, iż ma 2,68 promila alkoholu w organizmie.  Nie mogła więc kontynuować jazdy i podobnie jak powyższy obywatel Ukrainy, naraziła się na spore konsekwencje.

W niniejszych sprawach toczą się postępowania. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywnę.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe