- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Pniewy. Wieczorem płonęła stolarnia, a w nocy kotłowania

Polecamy

W ciągu kilku godzin w mieście wybuchły dwa pożary.

W piątek około godziny 19:30 strażaków z OSP Pniewy, OSP Otorowo i PSP Szamotuły zadysponowano na ul. Szkolną w Pniewach. Na miejscu ratownicy zastali pożar oraz silne zadymienie w budynku warsztatu stolarskiego.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku, ugaszeniu wszystkich zarzewi ognia, oddymieniu budynku, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej miejsca pożaru w celu wykluczenia zagrożenia – informuje OSP Pniewy.

- Reklama -

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Kilka godzin później, w sobotę o godzinie 2:34, te same jednostki zostały zadysponowane na ulicę Frezjową. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali silnie zadymione pomieszczenie kotłowni w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy ewakuowali się na zewnątrz przed przybyciem służb.

– Strażacy po ubraniu się w aparaty do ochrony dróg oddechowych przystąpili do rozpoznania i zlokalizowania źródła pożaru. Działania polegały na ugaszeniu pożaru, oddymieniu budynku, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej potencjalnych zagrożeń – poinformowali druhowie z Pniew.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -