- Reklama -
17.6 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Pniewy. Uczyli jak prawidłowo palić w piecu

W miniony piątek o godzinie 10:00 na pniewskim Rynku odbył się, zorganizowany przez Burmistrza Gminy Pniewy w ramach walki z problemami zanieczyszczania powietrza, pokaz prawidłowego palenia w piecach.

Zebranych mieszkańców powitał Burmistrz Jarosław Przewoźny, zachęcając do zapoznania się z metodami przedstawionymi w pokazie. Na zaproszenie gminy, Grupa Zdrowego Oddychania przedstawiła różnice wynikające ze zmiany sposobu palenia tzw. metodą „od góry”. Metoda ta pozwala na znaczne zmniejszenie ilości pyłów, które emitowane są do atmosfery w wyniku spalania węgla. Palenie „od góry” jest przy tym bardziej ekonomiczne, pozwala na zmniejszenie ilości zużywanego opału i wpływa na nasze oszczędności finansowe.

Głos zabrała także Pani Justyna Czepczyńska, reprezentująca Referat Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pniewach, która przedstawiła zakres obecnych działań gminy na rzecz ochrony środowiska. Zebrani mieszkańcy zostali poinformowani także przez Komendanta Straży Miejskiej Roberta Żelka o przeprowadzanych na terenie Gminy Pniewy kontrolach jakości paliw stałych stosowanych w domowych piecach.

- Reklama -

Zainteresowani pokazem mogli zobaczyć z bliska efekty lepszego palenia oraz pobrać ulotkę z instrukcją pobierz.

Zachęcamy wszystkich użytkowników kotłów na paliwa stałe do zapoznania się z instrukcją palenia „od góry” i sprawdzenia tej metody we własnych domach.

ŹródłoUMiG Pniewy

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe