- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Pierwszoklasiści „zabłysną przykładem”

Policjanci z powiatu szamotulskiego rozpoczęli rozdawanie odblasków w ramach akcji „ODBLASKOWO- BEZWYPADKOWO”. W odblaskowe elementy, jak co roku, wyposażeni zostaną wszyscy pierwszoklasiści z terenu powiatu szamotulskiego.

Co roku Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach organizuje akcję pod hasłem „Odblaskowo-bezwypadkowo”. Współorganizatorem akcji jest powiat szamotulski. Działania skierowane są do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu całego powiatu szamotulskiego.

W ramach akcji wszyscy pierwszoklasiści z terenu powiatu szamotulskiego zostaną wyposażeni w odblaski, które zaprojektował zwycięzca ogłoszonego przez policję konkursu na logo. W tym roku szkolnym pierwszoklasiści otrzymają odblaski z obrazkiem przygotowanym przez Filipa Makowskiego ze Szkoły Podstawowej w Dusznikach. Dodatkowo wszyscy pierwszoklasiści ze szkół, których uczniowie zajęli miejsca I-III w konkursie na logo odblasku zostaną również wyposażeni w odblaskowe kamizelki. Celem corocznej akcji jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół z terenu całego powiatu, poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe oraz poprzez przeprowadzenie profilaktycznych spotkań na temat bezpiecznych zabaw oraz bezpieczeństwa na drodze.

- Reklama -

Pierwsze odblaski trafiły już do pierwszoklasistów. W minionym oraz w tym tygodniu dzielnicowi, profilaktyk i oficer ds. prasowych z Szamotuł odwiedzili uczniów i przeprowadzili profilaktyczne pogadanki. Policjanci spotkali się z uczniami szkół w Pamiątkowie, Przyborowie, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach.

Policjanci rozmawiali z maluchami na temat bezpiecznych zabaw. Mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe, przewagę miały zabawy zimowe. Funkcjonariusze przestrzegali, aby dzieci pod żadnym pozorem nie wchodziły na zamarznięte zbiorniki wodne. Jednym z tematów spotkań było również bezpieczeństwo na drodze.

W celu poprawy bezpieczeństwa młodych mieszkańców naszego powiatu, na zakończenie pogadanek, wszyscy pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe zawieszki. Maluchy chętnie przyczepiały odblaski do plecaków, aby zabłysnąć przykładem na drodze. Poruszając się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, każdy pieszy ma obowiązek posiadać w widocznym miejscu elementy odblaskowe. Warto pamiętać o odblaskach dla własnego bezpieczeństwa. Uczniowie kolejnych szkół z terenu powiatu szamotulskiego spotkają się z policjantami oraz otrzymają odblaski w najbliższym czasie.

Mamy nadzieję, że dzieci wezmą sobie do serca porady przekazane przez mundurowych i zbliżające się ferie miną im spokojnie, bez tragicznych wydarzeń.

[Best_Wordpress_Gallery id=”432″ gal_title=”Pierwszoklasiści zabłysną przykładem”]

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe