- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
wtorek, 6 grudnia, 2022

Pamiątkowo. Ogromne utrudniania przez zamknięte przejazdy kolejowe. Mieszkańcy mają dość!

W poniedziałek, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zamknięto przejazd kolejowy na ulicy Szkolnej w Pamiątkowie. Mieszkańcy Lulinka, Przecławia i części Pamiątkowa zostali odcięci od reszty gminy.

Sytuację utrudnia fakt, że po raz pierwszy zamknięto również przejazd kolejowy w Przecławku, który mieszkańcy wykorzystywali jako objazd dla przeprawy na ulicy Szkolnej/Dworcowej w Pamiątkowie. Tam z kolei dochodzi do nerwowych sytuacji. W naszej obecności, jeden z kierowców, mimo protestów pracowników, sam usunął barierki zabezpieczające i przejechał przez zamkniętą przeprawę. Wykonawcy zdarza się też zamknąć przejazd bez wcześniejszej zapowiedzi lub wytyczyć objazd przez zamkniętą przez siebie samego drogę.

Budmiex wytyczył objazd dla zamkniętego przejazdu w Przecławku przez zamkniętą drogę w Pamiątkowie.

Zdenerwowanie mieszkańców jest w pełni uzasadnione. Prace w tym rejonie trwają już ponad rok, przejazdy są regularnie zamykane, a jedyny objazd wiedzie przez Rokietnicę. Kierowcy, by dostać się do Szamotuł muszą pokonać dodatkowo kilkanaście kilometrów. Część z nich decyduje się na przejazd polnymi drogami – wzdłuż torów w Pamiątkowie lub przez las w Baborowie. Nikt nie pomyślał o wytyczeniu drogi tymczasowej, która mogłaby powstać wzdłuż torów kolejowych.

Droga gruntowa wzdłuż torów kolejowych w Pamiątkowie jest w opłakanym stanie.
- Reklama -

Zgodnie z harmonogramem, przejazd w Przecławku ma zostać otwarty 29 czerwca, tego dnia zaplanowano jednak jego ponowne zamknięcie, do dnia 2 lipca br.

Dziwne komunikaty dotyczące przejazdu w Przecławku:

km 22+088 – ul. Sadowa w Przecławiu (droga gminna nr 258 086) wprowadzenie w dniu 15.06.2020 r. etapu I – zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego dla ruchu kołowego do dnia 29.06.2020 r. i wytyczenie objazdu drogą gminną (ul. Jeziorna), ul. Szkolną i ul. Przecławską w Pamiątkowie, ul. Długą w Przecławiu (DP 1859P) i ul. Jesionową  (mapka).

km 22+088 – ul. Sadowa w Przecławiu (droga gminna nr 258 086) wprowadzenie w dniu 29.06.2020 r. etapu I – zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego dla ruchu kołowego do dnia 02.07.2020 r. i wytyczenie objazdu drogą gminną (ul. Jeziorna), ul. Szkolną i ul. Przecławską w Pamiątkowie, ul. Długą w Przecławiu (DP 1859P) i ul. Jesionową.

Prace na przejeździe kolejowym w Przecławku.

Przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej w Pamiątkowie zostanie otwarty 29 czerwca. Co ciekawe, na 25 czerwca zaplanowano zamknięcie kolejnego przejazdu w Pamiątkowie – na ulicy Baborowskiej.

km 25+384 – droga powiatowa nr 1858P (ul. Baborowska w Pamiątkowie) – wprowadzenie w dniu 25.06.2020 r. etapu I – zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego dla ruchu kołowego do dnia 29.06.2020 r. i wytyczenie objazdu drogą powiatową nr 1858P (odcinek Pamiątkowo-Kepa), drogą gminną Kępa-Piaskowo oraz drogą wojewódzką nr 184 (odc. Kępa-Pamiątkowo).

Przejazd na ulicy Szkolnej/Dworcowej ma zostać otwarty 29 czerwca. Na jak długo?
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe