- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Ostroróg. Policjanci prowadzili działania prewencyjne podczas rajdu rowerowego

W miniony czwartek w Ostrorogu odbył się XV Rajd Rowerowy „Na pożegnanie wakacji”. Podczas wydarzenia policjanci przeprowadzili z mieszkańcami pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego było głównym tematem działań informacyjno-edukacyjnych przeprowadzonych w miniony czwartek (25 sierpnia) przez policjantów z szamotulskiej drogówki oraz z Posterunku Policji w Obrzycku.

Podczas zorganizowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrorogu XV Rajdu Rowerowego „Na pożegnanie wakacji”, policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników wycieczki. Na koniec, mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie oraz zorganizowali dla nich test wiedzy. Okazało się, że niestety nie wszyscy uczestnicy quizu znali odpowiedzi na pytania dotyczące zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów na drodze. Była to jednak świetna okazja do utrwalenia podstawowych przepisów.

- Reklama -

Osoby biorące udział w teście, otrzymały od policjantów drobne upominki, a uczestnicy rajdu, dla poprawy bezpieczeństwa, zostali przez nich wyposażeni w odblaski.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe