- Reklama -
17.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 września, 2021

Ostroróg. Pijany kierowca próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymali go świadkowie

Polecamy

Wzorową obywatelską postawą wykazali się mieszkańcy gminy Ostroróg, którzy ujęli podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna próbował uciec z miejsca kolizji. Wczoraj usłyszał zarzuty.

W dniu 21 czerwca br. policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną kolizją drogową, do której doszło na ul. Szamotulskiej w Ostrorogu. Jak się okazało, sprawca kolizji próbował pieszo uciec z miejsca zdarzenia.

Wzorową obywatelską postawą wykazał się 23-letni mieszkaniec Ostroroga, który widząc to, pojechał za nim rowerem. W ujęciu i w przetransportowaniu mężczyzny z powrotem na miejsce kolizji pomógł też 38-letni mieszkaniec tej samej gminy.

- Reklama -

Z policyjnych ustaleń na miejscu kolizji wynikało, iż 31-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował volkswagenem passatem zderzył się 24-letnim mieszkańcem gminy Rokiernica, który kierował oplem signum. Prawdopodobną przyczyną kolizji było wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Co więcej, po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników kolizji, okazało się, iż 31-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Postępowania w tych sprawach są w toku. Mężczyźnie może grozić kara więzienia, zakaz kierowania pojazdem oraz grzywna.

fot. OSP Ostroróg

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -