- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Ostroróg i Szamotuły z dofinansowaniem na darmowe WiFi

Ostroróg i Szamotuły otrzymały po kilkadziesiąt tysięcy złotych na stworzenie darmowych punktów dostępu WiFi.

Wczoraj burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek oraz burmistrz Ostroroga Roman Napierała odebrali z rąk przedstawicielki Komisji Europejskiej symboliczny voucher na 15 000 EURO. Środki pochodzą z konkursu „WiFi4EU” i zostaną wykorzystane na zapewnienie dostępu do bezpłatnego sygnału w przestrzeniach publicznych, gdzie nie ma podobnych ofert.

Projekt zakłada zainstalowanie odpowiednich urządzeń i zapewnienie bezpłatnego sygnału przez trzy lata. Oczywiście sygnał nie pozwoli na internetowe szaleństwa ale jego poziom zapewni płynny dostęp do stron www. Obecnie nie znamy dokładnych miejsc instalacji nadajników.

- Reklama -

Aktualizacja: jak informuje UG Kaźmierz również w tej gminie pojawi się darmowe WiFI: Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka odebrał dziś z rąk przedstawicielki Komisji Europejskiej, a także rodowitej kaźmierzanki, Marii Galewskiej voucher na 15.000 €, który został przyznany naszej gminie w ramach unijnego konkursu WiFi4EU skierowanego do europejskich gmin i miast. Obecni przy wręczeniu bonu byli również: poseł na Sejm RP Killion Munyama oraz Sekretarz Gminy Kaźmierz Janusz Stróżyk. Konkurs ma na celu wspieranie działań jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zapewniania bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu w miejscach publicznych. Uzyskane środki finansowe posłużą pokryciu kosztów zainstalowania hotspotów Wi-Fi w przestrzeni publicznej na terenie naszej gminy. Projekt zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe