- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Osadzeni będą wykonywać prace na cele społeczne w szamotulskim PCPR

Wkrótce osadzeni w Zakładzie Karnym we Wronkach będą wykonywać prace społeczne na rzecz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach.

Więźniowie skierowani zostaną do prac gospodarczych, porządkowych i pomocniczych na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach oraz w nieruchomościach administrowanych przez Centrum. Do pracy pójdą wyłącznie skazani, którzy wyrażają wolę nieodpłatnego jej świadczenia. Kierowanie osadzonych do pracy odbywać się będzie w ramach podpisanej w dniu 14 lutego br. umowy pomiędzy Dyrektorem Zakładu Karnego we Wronkach a Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

- Reklama -

Porozumienie to wpisuje się w realizację zainicjowanego w 2016 r. programu „Praca dla więźniów”. Zakłada on szeroko rozumianą readaptację społeczną osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizację zawodową. Zatrudnienie w warunkach izolacji więziennej jest jednym z podstawowych narzędzi oddziaływania penitencjarnego – informuje mjr Magdalena Ciesielska z Zakładu Karnego we Wronkach.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe