- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Opuszczone miejsca: Niedokończona kotłownia w Szamotułach [zdjęcia]

Teren wraz z budynkiem niedokończonej kotłowni przy ulicy Bocznej w Szamotułach to od wielu lat nieodłączny element krajobrazu Szamotuł, zwłaszcza dla osób przejeżdżających przez nasze miasto pociągiem.

Kilkunastometrowy, czterokondygnacyjny budynek powstał prawdopodobnie na początku lat osiemdziesiątych i miał pełnić funkcję ciepłowni węglowej dla pobliskiego osiedla. Brak śladów po instalacji ciepłowniczej oraz stan wnętrza budynku wskazują, że nie został on nigdy dokończony. Obecnemu właścicielowi został sprzedany jako „budynek kotłowni w budowie”. Obok znajduje się budynek, który prawdopodobnie miał pełnić funkcje biurowe, mniejsza hala oraz dwa żelbetonowe zbiorniki.

- Reklama -

Cały teren wciąż żyje, często można spotkać tu graficiarzy, miłośników opuszczonych budowli czy osoby, dla których jest to doskonały plener fotograficzny. Nie brakuje też śmiałków, którzy z najwyższej kondygnacji, przedostają się na dach kotłowni.

Jaka przyszłość czeka kotłownię, nazywaną potocznie przez miejscowych cegielnią? W przeszłości pojawiły się pomysły, by przenieść tu targowisko miejskie, obecnie część terenu jest ogrodzona i wykorzystywana przez firmę transportową, reszta ulega stopniowej degradacji. Obecny właściciel teren ten chce sprzedać, w przyszłości, gdy znajdzie się nowy nabywca, kotłownia zostanie zapewne rozebrana.

[Best_Wordpress_Gallery id=”616″ gal_title=”Kotłownia Szamotuły”]

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe