- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Ogródek Jordanowski w Obrzycku zamknięty do odwołania. „Zwisające gałęzie mogą stwarzać realne zagrożenie dla życia”

Jedna z mieszkanek Obrzycka zgłosiła straży pożarnej, że w tamtejszym Ogródku Jordanowskim znajdują się połamane drzewa (gałęzie, konary), które zagrażają bezpieczeństwu przebywających tam osób. Po konsultacji z dyżurnym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach burmistrz Obrzycka Maciej Bieniek podjął decyzję o zamknięciu parku przy ulicy Kuźnice.

Zwisające gałęzie mogą stwarzać realne zagrożenie dla życia lub zdrowia osób korzystających z tego miejsca. Gałęzie zwisają na wysokości około 15 metrów. W związku z faktem braku możliwości usunięcia ich przez straż pożarną poczyniliśmy kroki celem sprowadzenia do Ogródka Jordanowskiego specjalistycznej firmy. Oględziny odbędą się w najbliższy poniedziałek. W tym dniu ustalimy zakres prac i koszty. O ustaleniach ze spotkania będę informował na bieżąco. – poinformował dziś Maciej Bieniek.

W związku z powyższym prawdopodobnie zostanie odwołana zaplanowana na sobotę akcja sprzątania parku, komunikat w tej sprawie wydała już OSP Obrzycko: „W związku z oficjalnym zamknięciem Ogródka Jordanowskiego, OSP OBRZYCKO nie może brać na siebie odpowiedzialności w zapewnieniu bezpieczeństwa w tym miejscu. Dlatego wycofujemy się z poprzedniej deklaracji uczestnictwa w organizowanej akcji w najbliższą sobotę. Jesteśmy chętni pomagać w każdej społecznej inicjatywie, ale musi być ona bezpieczna dla uczestników. Jeśli sprzątanie Ogródka będzie odbywać się po ponownym oficjalnym otwarciu to z przyjemnością weźmiemy w tym udział. Bezpieczeństwo przede wszystkim.”

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe