Mieszkańcy mają dość chaosu na ulicy Wiśniowej

0

Problem z pojazdami, które blokują ulicę Wiśniową na odcinku od ulicy Powstańców Wielkopolskich do ulicy Zielonej znany jest od lat. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta i Gminy Szamotuły odniosła się do niego m.in. Grażyna Augustyniak.

Radna zwróciła uwagę, że przejście w tym miejscu jest mocno utrudnione, jedna strona chodnika zastawiona jest przez zaparkowane samochody. Rozwiązaniem miałoby być powstanie przejścia dla pieszych na wysokości wyjazdu z ulicy Zakole.

Zdaniem okolicznych mieszkańców problem jest jednak większy – pojazdy przez większość czasu blokują nie tylko chodnik, ale również jeden pas jezdni. W godzinach szczytu przejazd jest tu mocno utrudniony, zwłaszcza że obok jest jeszcze parking jednego z marketów. Według nich jedynym wyjściem jest postawienie po jednej stronie jezdni znaku zakazu postoju.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Szamotułach. Sierż. sztab. Ewelina Grabowa przekazała nam, że policjanci poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowali 45 zgłoszeń w związku z nieprawidłowym parkowaniem przy ul. Wiśniowej, z czego 19 z nich zostało potwierdzonych przez policjantów. W 2018 roku policjanci otrzymali także jedno tradycyjne zgłoszenie, gdzie na miejscu faktycznie zastali nieprawidłowo zaparkowany samochód.

Problem jest więc realny. Mieszkańcy liczą na szybką reakcję władz miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię