- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Mieszkańcy mają dość chaosu na ulicy Wiśniowej

Problem z pojazdami, które blokują ulicę Wiśniową na odcinku od ulicy Powstańców Wielkopolskich do ulicy Zielonej znany jest od lat. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta i Gminy Szamotuły odniosła się do niego m.in. Grażyna Augustyniak.

Radna zwróciła uwagę, że przejście w tym miejscu jest mocno utrudnione, jedna strona chodnika zastawiona jest przez zaparkowane samochody. Rozwiązaniem miałoby być powstanie przejścia dla pieszych na wysokości wyjazdu z ulicy Zakole.

Zdaniem okolicznych mieszkańców problem jest jednak większy – pojazdy przez większość czasu blokują nie tylko chodnik, ale również jeden pas jezdni. W godzinach szczytu przejazd jest tu mocno utrudniony, zwłaszcza że obok jest jeszcze parking jednego z marketów. Według nich jedynym wyjściem jest postawienie po jednej stronie jezdni znaku zakazu postoju.

- Reklama -

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Szamotułach. Sierż. sztab. Ewelina Grabowa przekazała nam, że policjanci poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowali 45 zgłoszeń w związku z nieprawidłowym parkowaniem przy ul. Wiśniowej, z czego 19 z nich zostało potwierdzonych przez policjantów. W 2018 roku policjanci otrzymali także jedno tradycyjne zgłoszenie, gdzie na miejscu faktycznie zastali nieprawidłowo zaparkowany samochód.

Problem jest więc realny. Mieszkańcy liczą na szybką reakcję władz miasta.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe