- Reklama -
26 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na szamotulskim Rynku (zdjęcia)

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szamotułach rozpoczęły się dzisiaj mszą świętą w intencji ojczyzny w Bazylice Mniejszej.

Następnie na szamotulskim Rynku odbyły się uroczystości z udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Mieszkańcy oraz goście odśpiewali hymn Polski, wciągnięto flagę na maszt oraz złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanych otorowian.

- Reklama -

Po części oficjalnej na Rynku, obchody przeniosły się do Parku Zamkowego. Mieszkańcy podczas Pikniku Historycznego, mogli obejrzeć sprzęt militarny, skosztować grochówki wojskowej, czy obejrzeć inscenizację bitwy.

Ostatnim punktem obchodów 100-lecia niepodległości będzie MUZYCZNA GALA NIEPODLEGŁOŚCI w Bazylice Mniejszej. Zabrzmią tam najpiękniejsze pieśni powstańcze i legionowe w opracowaniu na smyczki harfę przez Ewę Dymek-Kuś, na fortepian przez Marię Rutkowską i na rogi myśliwskie przez Tomasza Zagórskiego. WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI poprowadzi Maestro Tomasz Zagórski. Gala rozpocznie się o godzinie 19:30.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe