- Reklama -
-5.8 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na szamotulskim Rynku (zdjęcia)

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szamotułach rozpoczęły się dzisiaj mszą świętą w intencji ojczyzny w Bazylice Mniejszej.

Następnie na szamotulskim Rynku odbyły się uroczystości z udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Mieszkańcy oraz goście odśpiewali hymn Polski, wciągnięto flagę na maszt oraz złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą rozstrzelanych otorowian.

- Reklama -

Po części oficjalnej na Rynku, obchody przeniosły się do Parku Zamkowego. Mieszkańcy podczas Pikniku Historycznego, mogli obejrzeć sprzęt militarny, skosztować grochówki wojskowej, czy obejrzeć inscenizację bitwy.

Ostatnim punktem obchodów 100-lecia niepodległości będzie MUZYCZNA GALA NIEPODLEGŁOŚCI w Bazylice Mniejszej. Zabrzmią tam najpiękniejsze pieśni powstańcze i legionowe w opracowaniu na smyczki harfę przez Ewę Dymek-Kuś, na fortepian przez Marię Rutkowską i na rogi myśliwskie przez Tomasza Zagórskiego. WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI poprowadzi Maestro Tomasz Zagórski. Gala rozpocznie się o godzinie 19:30.

[Best_Wordpress_Gallery id=”718″ gal_title=”100-lat niepodległości Rynek”]

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe