- Reklama -
6.4 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Nowy sprzęt dla szpitala od WOŚP i firmy Samsung

Szpital Powiatowy w Szamotułach wzbogacił się w marcu o nowy sprzęt. Firma Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. przekazała szpitalowi dwie lodówki, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała lecznicy nowoczesny aparat USG.

Nowoczesny ultrasonograf od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

- Reklama -

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny podarowała Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach sprzęt medyczny. Oddział Dziecięcy wzbogacił się o wysokiej klasy aparat USG marki Samsung o wartości 160 tys. złotych.

Do tej pory najmłodsi pacjenci korzystali z ogólnodostępnego ultrasonografu. Podarowany sprzęt będzie wykorzystywany wyłącznie na Oddziale Dziecięcym, co zwiększy wygodę zarówno pacjentów, jak i lekarzy.

– Nowy ultrasonograf zwiększa możliwości badań diagnostycznych naszych pacjentów. Wyniki będą dokładniejsze niż w przypadku dotychczas wykorzystywanego urządzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni Jerzemu Owsiakowi i jego Fundacji, że pamiętali o naszym oddziale – podkreśla dr Danuta Koszałko, kierownik oddziału.

Przypomnijmy, że tylko w latach 2014-2017 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach sprzęt o wartości blisko 126 tys. złotych. Urządzenia trafiły na Oddziały Dziecięcy oraz Noworodkowy. Dzięki nim znacząco poprawił się standard opieki medycznej nad najmłodszymi pacjentami.

Nowy sprzęt dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach od firmy Samsung

Firma Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. z Wronek przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach dwie lodówki. Sprzęty trafiły na wyremontowany oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz do gabinetu lekarza rodzinnego, który 15 marca 2018 r. został przeniesiony z ulicy Zielonej na teren szpitala.

SP ZOZ

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe