Nowoczesne napędy wyzwaniem dla strażaków. Specjalistyczne szkolenie w Koźlu

Strażacy szkolili się z ratownictwa przy pojazdach elektrycznych

W piątek, 17 kwietnia 2026 roku, strażacy ochotnicy z powiatu szamotulskiego wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu dotyczącym nowoczesnych napędów w motoryzacji. Warsztaty odbyły się w Koźlu i koncentrowały się na bezpiecznym prowadzeniu działań ratowniczych z udziałem pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych.

Nowe technologie, nowe wyzwania

Rozwój elektromobilności wymusza na służbach ratunkowych zdobywanie nowych kompetencji. Pojazdy elektryczne różnią się konstrukcją od aut spalinowych, co ma kluczowe znaczenie podczas akcji ratowniczych.

Podczas szkolenia strażacy poznali m.in.:

  • budowę samochodów elektrycznych i hybrydowych,
  • lokalizację systemów wysokiego napięcia,
  • zasady bezpiecznego podejmowania działań ratowniczych,
  • techniki gaszenia oraz zabezpieczania pojazdów po zdarzeniach drogowych.

Wspólna nauka i wymiana doświadczeń

W szkoleniu uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z powiatu szamotulskiego. Spotkanie było nie tylko okazją do zdobycia wiedzy teoretycznej, ale również do praktycznego przećwiczenia procedur stosowanych podczas realnych interwencji.

Takie działania zwiększają bezpieczeństwo zarówno osób poszkodowanych, jak i samych ratowników.

Podziękowania dla organizatorów

Szkolenie odbyło się na zaproszenie strażaków z OSP w Koźlu. Uczestnicy podkreślają profesjonalne przygotowanie warsztatów oraz możliwość wspólnego doskonalenia umiejętności.

Zdjęcia: OSP Bytyń
« z 4 »

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Może Cię zainteresować

Obserwuj Nas:

28,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Polecamy