- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Nowe łóżka na Oddziale Chirurgicznym

Szpital Powiatowy w Szamotułach wzbogacił się o kolejny nowoczesny sprzęt. Tym razem na Oddział Chirurgiczny trafiły 24 nowe łóżka o wartości blisko 135 tys. zł.

 

W ostatnich dniach na Oddziale Chirurgicznym trwała wymiana starych łóżek na nowe. Obecnie pacjenci korzystają już z nowego sprzętu.

- Reklama -

Nowe łóżka są bardziej funkcjonalne i wygodniejsze, zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. Są lekkie i zwrotne, co ułatwia nam transport chorych. Posiadają elektroniczną regulację wysokości, segmentu pleców i uda, które można obsługiwać za pomocą panelu sterującego. Wyposażone są również w łatwo regulowane barierki boczne, dodatkowo mamy także możliwość dostosowania długości łóżka do wzrostu pacjenta. W przypadku zagrożenia życia pacjenta i konieczności reanimacji, za pomocą jednego przycisku można wypoziomować łóżko do właściwego ułożenia – opowiada Pielęgniarka Oddziałowa Ewa Nowak.

Zakup nowoczesnych łóżek obejmował kwotę blisko 134.887,68 złotych. Przetarg na dostawę sprzętu wygrała firma KONKRET. Dotychczas używane łóżka, które służyły pacjentom ponad 20 lat, znalazły tymczasowe miejsce w magazynie. W przyszłym roku wraz z innym sprzętem, którego szamotulski szpital już nie użytkuje, zostaną sprzedane bądź przekazane charytatywnie do innych placówek medycznych.

SP ZOZ

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe