- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Nowa karetka na wyposażeniu Szpitala Powiatowego w Szamotułach

Nowa karetka systemowa przekazana ratownikom w Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Pniewach kilka tygodni temu jeszcze nie zdążyła się opatrzyć a tu… niespodzianka. SP ZOZ w Szamotułach oddaje do ruchu kolejny ambulans. Tym razem to Mercedes Sprinter.

Auto jest śliczne, standardowo wyposażone w sprzęt i środki medyczne. Potężny, 160-konny silnik diesla lekko niesie ambulans z potrzebującymi pomocy apcjentami. Jest tak przestronne, że oprócz leżącego pacjenta jest miejsce na jeszcze jedną osobę. Karetka pozwala na wygodny transport pacjentów i podnosi komfort pracy załogi.

– Automatyczna skrzynia biegów oraz bogate wyposażenie, w tym kamera cofania, w dużym stopniu ułatwi pracę kierowców i podniesie bezpieczeństwo transportowanych Pacjentów – mówi Szymon Anioł, Kierownik Działu Technicznego SP ZOZ w Szamotułach.

- Reklama -

Na zdjęciu: Mercedes Sprinter, Karolina Kukuła – Koordynatorka ZRM, dr Anna Kubicka – Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, lek. med. Alicja Hlawaczek, Remigiusz Pawelczak – Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe