- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Nowa forma terapii zajęciowej w Zakładzie Karnym we Wronkach

Polecamy

Podczas terapii zajęciowej prowadzonej w oddziale terapeutycznym wronieckiego Zakładu Karnego powstają różnorodne wytwory – od obrazów malowanych na płótnie, przez kartki okolicznościowe, po medale czy karmniki wykonane z drewna.

Dzięki współpracy z różnymi podmiotami, przedmioty tworzone w warsztacie terapii zajęciowej trafiły już do wielu odbiorców. Tym razem Zakład Karny we Wronkach przekazał wykonane przez skazanych przedmioty na Loterię Dożynkową, organizowaną przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Połajewie. Dochód z loterii fantowej zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych Stowarzyszenia, między innymi na rehabilitację i wszelkie formy integracji społecznej dzieci z niepełnosprawnościami.

- Reklama -

W ostatnim czasie w Zakładzie Karnym we Wronkach w celu rehabilitacji osadzonych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, wykorzystywana jest nowa forma terapii tj. hortiterapia, czyli terapia ogrodnicza. Podczas zajęć terapeutycznych wykorzystuje się ogród i kontakt z przyrodą do polepszenia stanu człowieka. Skazani mają możliwość pożytecznego spędzenia czasu poza więzienną celą oraz zdobywania nowych umiejętności. Hortiterapia poprzez wykonywanie drobnych prac ogrodowych, takich jak sadzenie, zbieranie a także obserwację roślin, poznawanie zapachów i wsłuchiwanie się w dźwięki otaczającej przyrody, pozwala na stymulację wszystkich zmysłów, dając wiele korzyści, jakimi mogą być łagodzenie lęków i depresji, poprawa koncentracji ale też nauka współpracy.

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -