- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Nowa fabryka AJU Poland blisko otwarcia. W tym roku firma zatrudni 100 pracowników

Firma z Korei buduje w Bytyniu fabrykę za 300 milionów złotych.

Od kilku miesięcy AJU POLAND buduje w Bytyniu fabrykę wyrobów stalowych z blach powlekanych. Wyroby z fabryki będą wykorzystywane w produkcji sprzętu AGD światowych marek oraz w branży budowlanej. Docelowo firma zatrudni 250 pracowników.

Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2023 roku. Wówczas, w obecności przedstawicieli inwestora, samorządowców oraz polityków, wmurowano kamień węgielny pod budowany zakład.

- Reklama -

Wójt sprawdził postępy na budowie

W ostatnich dniach postępy prac sprawdził wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka. Okazuje się, że budowa jest już na zaawansowanym etapie. Firma do tej pory zainwestowała w Bytyniu blisko 60 milionów dolarów.

Jak przekonuje Urząd Gminy Kaźmierz, firma w tym roku zatrudni 100 osób, m.in. z terenu gminy, a docelowo 250 osób. Pierwsi pracownicy wyjeżdżają już na szkolenie do Korei Południowej.

Czwarta na świecie fabryka AJU

Inwestycja jest realizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji – Wielkopolska, na obszarze zarządzanym przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Będzie to czwarty na świecie – po Korei Południowej, Chinach i Meksyku – zakład produkcyjny AJU STEEL. Celem jest skrócenie łańcuchów dostaw, które gwarantuje dobra lokalizacja naszego regionu.

fot. UG Kaźmierz
fot. UG Kaźmierz

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe