- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Nominacja dla płyty wydanej przez SzOK

Doskonałe wieści! Wydana przez Szamotulski Ośrodek Kultury płyta cd „Romuald Jędraszak. Portret dudziarza wielkopolskiego”, została nominowana do konkursu na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2018!

Organizatorem tego prestiżowego konkursu jest Polskie Radio. Ideą konkursu jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji i artystów. Laureatów poznamy podczas 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 16-19 maja. Trzymajcie kciuki za naszego „Romualda”!

To jednak nie wszystko. Wydawnictwo zawalczy także w plebiscycie „Wirtualne gęśle”. Program powstał z niezgody na powszechne krytykanctwo wobec konkursowych werdyktów. Tym samym umożliwia nam – fanom i słuchaczom muzyki tradycyjnej – wyrażenie własnej opinii. Jednocześnie daje także możliwość wsparcia lokalnych artystów, do czego gorąco zachęcamy: ).

- Reklama -

Przypominamy, że za nietuzinkowym wizerunkiem albumu stoi nasz szamotulski, doceniany w świecie artysta Bartosz Sucharski. Zachęcamy do głosowania także na najciekawszą okładkę wydawniczą minionego roku. Głosowanie na http://www.gesle.folk.pl potrwa do końca kwietnia.

Wydawnictwo sfinansowane zostało z programu dotacyjnego NCK „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

fot. Tomasz Koryl
ŹródłoSzOK

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe